sklep internetowy
TYLKO JAKOŚĆ JEST KLUCZEM DO SUKCESU 
Od 100 lat Stübben produkuje najwyższej jakości produkty dla jeźdźca i konia. Czas zmienia wszystko. Gwałtowny rozwój nowoczesnej technologii i dwie wojny światowe odcisnęły trwały ślad w dzisiejszym świecie. 
Nasi antenaci nie byliby w stanie zrozumieć i zaakceptować dzisiejszego świata. 
Mimo wszystko, jeżeli jesteś wystarczająco silny, możesz kontynuować tradycje rodzinne. 
Właśnie to jest naszym celem! 
Johannes Wilhem Stübben 1867-1947 
Urodził się jako drugi syn rolnika, w małej wsi w Dolnym Renie. W owych czasach tylko najstarszy syn dziedziczył gospodarstwo rolne. Johannes, nie mając prawa do dziedziczenia, musiał szukać innego zawodu. Zdecydował nauczyć się szanowanego rzemiosła siodlarza. Odbył trzyletnie praktyki a następnie przez kilka lat pracował jako robotnik, zanim otrzymał tytuł Mistrza Siodlarstwa. 
Wtedy razem z żoną Marią, postanowili założyć własne przedsiębiorstwo. 
W roku 1894 zarejestrowano Stübben Joh's jako przedsiębiorstwo wyrobów ze skóry i dóbr uprzęży, z siedzibą w Krefeld, Ostwall 185. Krefeld było ekonomicznym centrum Dolnego Renu oraz siedzibą Pruskiego Regimentu Kawalerii. Okoliczności te stworzyły dobre warunki rozwoju i bazę ekonomiczną dla nowego przedsiębiorstwo. Johannes Wilhem Stübben, jego przedsiębiorstwo i jego rodzina przeżyli dwie wojny światowe. Dom w Krefeld został zniszczony ale firma, którą on stworzyl, była rozwijana przez jego syna Carla i wnuka Wernera. Johannes Wilhem Stübben umarł w październiku 1947. 
Carl Theodor Stübben 1896-1981 
Carl był najstarszym z czworga dzieci i wzrastał domu, który był ściśle powiązany z firmą. Szybko nauczył się jak uszyć i modelować skórę. Już w wieku czterech lat wiedział kim bedzie w przyszłości. Po ukończeniu szkoły, poszedł w ślady ojca. Zajął sie handlem i odbywał praktyki w najlepszych firmach. Pracował jako robotnik zanim otrzymal tytul Mistrza Siodlarstwa. Razem z ojcem produkował ręcznie wyroby, które uczyniły Stübben znanym na całym świecie. Przedsiębiorstwo miało swoje dobre i złe lata. Na skutek wojen światowych, liczba koni zmniejszyła się dramatycznie. Oprócz wyposażenia konia, trzeba było produkować dobre skóry, aby zarobić na życie. 
Centrum niemieckiego przemysłu skórzanego znajdowało sie w Offenbach, blisko Frankfurtu. Wszyscy tam znali i cenili wyroby Stübben. 
Carl żył swoją pracą i nawet w wieku lat osiemdziesięciu najbardziej lubił po prostu przejść się po sklepe i porozmawiać z klientami. Był ceniony za fachowość i życzliwość. 
Umarł w grudniu 1981, jak zawsze sobie tego życzył, w jego rodzinnym domu w Krefeld. 
Werner Stübben 1923-1998 
Werner był jedynym syn Carla i Augusty Stübben. Wychowywała go babcia, bowiem rodzice zajmowali się firmą. Werner marzył o karierze naukowej, nie chciał pracować tak jak rodzice. W wieku 17 lat został powołany do wojska. Po zakończeniu wojny, razem z Ojcem odbudowali zburzony dom i zakład w Krefeld. W 1949 roku sklep Stübben został ponownie otwarty. 
Mówiący płynnie pięcioma językami, Werner nawiązał kontakty za granicą. Razem z ojcem i innymi kompetentnymi rzemieślnikami, wznowił produkt siodeł i uprzęży. Nadał nazwy różnym modelom siodeł: "Siegfrieda" , "Tristan" i inne z repertuaru Wagnerowskiego zostały znakami towarowymi dla siodeł Stübben i jakości Stübben. Jego wybitny gust, jego lojalność dla dostawców i detalistów jak również zdecydowane dążenie do celu, znalazło powszechne uznanie. Nowatorskim sposobem działania doprowadził Stübben do statusu jednego z wiodących przedsiębiorstw w przemyśle wyposażenia konia. Produkty Stübben produkowane są w trzech krajach europejskich i są rozprowadzone w prawie pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Werner Stübben odszedł niespodziewanie. Zmarł w marcu 1998 r.
Obecnie firma Stubben prowadzona jest przez dwóch braci : Ralpha i Franka Stubben. Siodła i sprzęt produkowane są w Niemczech , Szwajcarii i Irlandii.
Obecnie firma Stubben prowadzona jest przez dwóch braci : Ralpha i Franka Stubben. Siodła i sprzęt produkowane są w Niemczech , Szwajcarii i Irlandii.

ARPAV © 2014

tworzenie stron Webton.pl