sklep internetowy

Produkty światowej marki Stubben dystrybuowane są wokoło 50 krajach świata na wszystkich pięciu kontynentach.

 

W Polsce od 1993 roku wyłącznym przedstawicielem firmy stubben jest firma : 

ARPAV Sp.z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

 

Łęk ( terlica ) : dusza siodła.

   

 Stubben FEDERSATTELBAUM 


Terlica Stubben jest skonstruowana z unikalnego połączenia starannie dobranych materiałów. Jej projekt chroniony jest patentem i został stworzony wyłącznie dla firmy Stubben.
Pierwszy etap konstrukcji ma miejsce we Francji! Zaczyna się od zewnętrznej części szkieletu, który wykonany jest z tworzywa jednocześnie #mocnego i #wytrzymałego, lecz pozostającego elastycznym. Kolejnym wyjątkowym komponentem są #niezniszczalne, nierdzewiejące mosiężne zamki na puśliska, które zawsze wpuszczone są w konstrukcję terlicy. Ten zabieg w konstrukcji daje gwarancję, że sprzączki od puślisk nie wpłyną na kontakt i współpracę jeźdźca i konia.

Elastyczna terlica - czy to w ogóle możliwe?

Nasza terlica "sprężynuje" dzięki połączeniu naprężonych materiałów, które działając przeciwstawnie regulują jej napięcie - to czyni Elastyczną Terlicę Stubben wyjątkową!

Gdyby nie taśmy w górnej części terlicy, stalowa rama leżałaby płasko na grzbiecie konia. Jednocześnie, taśmy nie mogą za bardzo się ugiąć, gdyż powstrzymuje je opór stalowej ramy. Te dwa elementy działając razem tworzą idealny system absorbujący wstrząsy. Kiedy jeździec siada na Elastycznej Terlicy Stubben # Stübben SpringTree, cały system aktywuje się automatycznie. Taśmy uginają się aby zamortyzować ciężar jeźdźca, podczas gdy stalowa rama nie pozwala im się zapaść. Absorbując ciężar, terlica rozkłada go na całą powierzchnię siodła, od przodu do tyłu. Dzięki temu, jeździec lepiej synchronizuje się z ruchami konia, co poprawia zarówno komfort, jak i styl jazdy.

Krążą plotki, że tradycyjne siedzisko Stübben jest twarde... Przyjrzyj się bliżej naszej nowej technologii i zdecyduj sam!

Po prawidłowym napięciu terlicy rymarz ręcznie kształtuje „tapicerkę” siedzenia. Jak miękkie powinno być - ty decydujesz! Podczas obicia siedziska nakłada się kilka warstw. Grubość można wybrać spośród następujących: standardowa (już miękka), ekstra miękka lub biomex (innowacyjna konstrukcja siedziska w celu zmniejszenia bólu pleców jeźdźca)

Stübben Spring Tree gwarantuje idealną równowagę siły i elastyczności w siodle. I pamiętaj, że nie ma innej takiej terlicy jak : Stubben Spring Tree ! 

( sprężysty łęk stubben ) jest nazywany „Power Seat"pośród dużej liczby łęków - terlica stubben jest wyrobem unikalnym i opatentowanym.

Terlica stubben jest doskonale „skrojonym na miarę” połączeniem konia i jeźdźca. 

Jeździec siedzi elastycznie na pasach znajdujących się wewnątrz łęku – który pod ciężarem jeźdźca elastycznie „poddaje się”. Podczas odciążenia łęk powraca do poprzedniego stanu ( pozycji ). Jest to najbardziej przyjemne siedzisko dla jeźdźca. 

Równocześnie grzbiet konia dzięki sprężystości łęku jest oszczędzany a delikatny kłąb jest chroniony poprzez zaokrąglonej , podwójnej stalowej części nad kłębem. Łęk / terlica STUBBEN jest unikalny , bardzo trudny do wyprodukowania i przez to jedyny w swoim rodzaju - chroniony Patentem.


Skóry używane do produkcji sprzętu skórzanego i siodeł są najwyższej jakości. Pochodzenie skór jest bardzo ważne dla producenta z uwagi na zachowanie charakterystyki i właściwości skóry : jej struktury , obrazu porów.  Skóry Stubben są bardzo skrupulatnie przygotowywane. Dlatego też mimo swojej  niezwykłej wytrzymałości są miękkie i giętkie w użyciu.

    

   black / black de luxe                 ebony / ebony de luxe          honig / tobbaco - honig de luxe


Skóra w wersji de luxe - specjalnie miękko wyprawiana skóra. Stosuje się ją do zwiększenia wygody, miękkości i komfortu jazdy :

- w siodłach - jako dodatkową warstwę np na tybinkach : daj komfort , miękkość i zapobiega ślizganiu się łydki.

- w ogłowiach - jako podszycie w miejscach stycznych do ciała konia

- w puśliskach - zwiększa miękkość puślisk

produkowana jest we wszystkich kolorach : 


 

SIODŁA – produkowane są:

·        dla wszystkich jeźdźców (początkujący – międzynarodowa kadra sportowa )

·        dla wszystkich ras koni w sporcie

·        dopasowane są do jeźdźca i konia.

ARPAV © 2014

tworzenie stron Webton.pl