sklep internetowy

Od ponad 120 lat rodzinna firma Stübben łączy tradycyjne rzemiosło i doświadczenie z innowacjami i doskonałą funkcjonalnością.


W 1894 roku historia sukcesu Stübben rozpoczęła się w Krefeld w Niemczech. Dzisiaj, zarządzane przez czwartą i piątą generację rodziny


Stübben, nasze produkty jeździeckie wysokiej jakości są sprzedawane na wszystkich pięciu kontynentach i w ponad 50 krajach.


Doświadczenie i wiedza historyczna, ciągła komunikacja z najlepszymi międzynarodowymi sportowcami oraz przetwarzanie wysokiej jakości surowców w ramach naszych produktów gwarantuje wyjątkowe połączenie funkcjonalności i wzornictwa pożądanego przez dzisiejsze rynki.


W przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, uczciwa współpraca z naszymi dostawcami i partnerami handlowymi stanowi najważniejszy fundament zrównoważonej produkcji.


Firma Stübben uważa siebie za odpowiedzialnego pracodawcę dbającego o każdego pracownika.

Większość członków naszego zespołu została przeszkolona w naszej firmie, a dzięki miłej atmosferze pracy coraz więcej członków zespołu decyduje się na spędzanie z nami całej kariery.


Ogólnie rzecz biorąc, zrównoważony rozwój oznacza dla nas więcej niż przestrzeganie i przestrzeganie zasad etycznych.


Ponieważ posiadamy zakłady produkcyjne w Niemczech, Szwajcarii i Hiszpanii, które produkują nasze wysokiej jakości siodła i sprzęt skórzany, jesteśmy w stanie kontrolować i monitorować całą produkcję, począwszy od wprowadzania surowców do produktu końcowego.


Co ważne, przetwarzamy wyłącznie zrównoważone surowce, takie jak garbowana roślinnie skóra, dzięki czemu wytwarzamy przyjazną dla środowiska produkcję, która tworzy wartość dodaną dla konia i jeźdźca.

TYLKO JAKOŚĆ JEST KLUCZEM DO SUKCESU 
Od 120 lat Stübben produkuje najwyższej jakości produkty dla jeźdźca i konia. Czas zmienia wszystko. Gwałtowny rozwój nowoczesnej technologii i dwie wojny światowe odcisnęły trwały ślad w dzisiejszym świecie. 
Nasi antenaci nie byliby w stanie zrozumieć i zaakceptować dzisiejszego świata. 
Mimo wszystko, jeżeli jesteś wystarczająco silny, możesz kontynuować tradycje rodzinne. 
Właśnie to jest naszym celem! 
Johannes Wilhem Stübben 1867-1947 
Urodził się jako drugi syn rolnika, w małej wsi w Dolnym Renie. W owych czasach tylko najstarszy syn dziedziczył gospodarstwo rolne. Johannes, nie mając prawa do dziedziczenia, musiał szukać innego zawodu. Zdecydował nauczyć się szanowanego rzemiosła siodlarza. Odbył trzyletnie praktyki a następnie przez kilka lat pracował jako robotnik, zanim otrzymał tytuł Mistrza Siodlarstwa. 
Wtedy razem z żoną Marią, postanowili założyć własne przedsiębiorstwo. 
W roku 1894 zarejestrowano Stübben Joh's jako przedsiębiorstwo wyrobów ze skóry i dóbr uprzęży, z siedzibą w Krefeld, Ostwall 185. Krefeld było ekonomicznym centrum Dolnego Renu oraz siedzibą Pruskiego Regimentu Kawalerii. Okoliczności te stworzyły dobre warunki rozwoju i bazę ekonomiczną dla nowego przedsiębiorstwo. Johannes Wilhem Stübben, jego przedsiębiorstwo i jego rodzina przeżyli dwie wojny światowe. Dom w Krefeld został zniszczony ale firma, którą on stworzyl, była rozwijana przez jego syna Carla i wnuka Wernera. Johannes Wilhem Stübben umarł w październiku 1947. 
Carl Theodor Stübben 1896-1981 
Carl był najstarszym z czworga dzieci i wzrastał domu, który był ściśle powiązany z firmą. Szybko nauczył się jak uszyć i modelować skórę. Już w wieku czterech lat wiedział kim bedzie w przyszłości. Po ukończeniu szkoły, poszedł w ślady ojca. Zajął sie handlem i odbywał praktyki w najlepszych firmach. Pracował jako robotnik zanim otrzymal tytul Mistrza Siodlarstwa. Razem z ojcem produkował ręcznie wyroby, które uczyniły Stübben znanym na całym świecie. Przedsiębiorstwo miało swoje dobre i złe lata. Na skutek wojen światowych, liczba koni zmniejszyła się dramatycznie. Oprócz wyposażenia konia, trzeba było produkować dobre skóry, aby zarobić na życie. 
Centrum niemieckiego przemysłu skórzanego znajdowało sie w Offenbach, blisko Frankfurtu. Wszyscy tam znali i cenili wyroby Stübben. 
Carl żył swoją pracą i nawet w wieku lat osiemdziesięciu najbardziej lubił po prostu przejść się po sklepe i porozmawiać z klientami. Był ceniony za fachowość i życzliwość. 
Umarł w grudniu 1981, jak zawsze sobie tego życzył, w jego rodzinnym domu w Krefeld. 
Werner Stübben 1923-1998 
Werner był jedynym syn Carla i Augusty Stübben. Wychowywała go babcia, bowiem rodzice zajmowali się firmą. Werner marzył o karierze naukowej, nie chciał pracować tak jak rodzice. W wieku 17 lat został powołany do wojska. Po zakończeniu wojny, razem z Ojcem odbudowali zburzony dom i zakład w Krefeld. W 1949 roku sklep Stübben został ponownie otwarty. 
Mówiący płynnie pięcioma językami, Werner nawiązał kontakty za granicą. Razem z ojcem i innymi kompetentnymi rzemieślnikami, wznowił produkt siodeł i uprzęży. Nadał nazwy różnym modelom siodeł: "Siegfrieda" , "Tristan" i inne z repertuaru Wagnerowskiego zostały znakami towarowymi dla siodeł Stübben i jakości Stübben. Jego wybitny gust, jego lojalność dla dostawców i detalistów jak również zdecydowane dążenie do celu, znalazło powszechne uznanie. Nowatorskim sposobem działania doprowadził Stübben do statusu jednego z wiodących przedsiębiorstw w przemyśle wyposażenia konia. Produkty Stübben produkowane są w trzech krajach europejskich i są rozprowadzone w prawie pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Werner Stübben odszedł niespodziewanie. Zmarł w marcu 1998 r.
Obecnie firma Stubben prowadzona jest przez dwóch braci : Ralpha i Franka Stubben. Siodła i sprzęt produkowane są w Niemczech , Szwajcarii i Irlandii.
Obecnie firma Stubben prowadzona jest przez dwóch braci : Ralpha i Franka Stubben. Siodła i sprzęt produkowane są w Niemczech , Szwajcarii i Irlandii.

ARPAV © 2014

tworzenie stron Webton.pl