sklep internetowy

 

.......Większość siodeł ma sztywną terlicę co oznacza, że nie układają się one do grzebietu. Obojętnie w jaki sposób jest wypchane siodło ( mocniej, słabiej ) - nacisk to nacisk i grzbiet nadal boli. Wszystkie siodła Stubben - mają sprężyste / elastyczne terlice "Spring Tree" - Co to daje ? Terlica sprężysta zmniejsza punktowy nacisk wywołujący ból grzbietu.

Skorzystaj z naszego systemu : Stubben Poland Custom - aby dopasować siodło do konia i spowodować, że dyskomfort, bóle jego pleców przejdą do historii. w ten sposób unikniesz rachunków weterynarza, kosztów leków, akupunktury, i innych kosztownych terapii.

Stubben Spring Tree - terlica inna niż wszystkie.Nieograniczone możliwości....

Jeśli zastanawiasz się: jaki rozmiar siedziska, jaki rozstaw łęku, tybinki, dłuższe czy krótsze tybinki; jaki rodzaj skóry....? nasz serwis rozwiąże każdy problem z doborem siodła. Od początku istnienia firmy stubben (1894r) szyjemy siodła dla każdej rasy, rozmiaru i kształtu konia: od wykłębionych folblutów po "draft" konie. Naszą specjalnością i jednym z powodów dla którego jeźdźcy zwracają się do nas - jest dokładne dopasowanie siodła do konia i jeźdźca.
Let`s get specific...- indywidualna miara

Wiele opcji, rozmiarów i rozstawów do wyboru - ale nie musisz martwić się tym sam. Autoryzowany przedstawiciel firmy Stubben (saddle fitter) odwiedzi Ciebie i twojego konia by pomóc w doborze modelu, rozmiaru i specjalistycznego wyposażenia siodła.

Różnicą jest ...sprężysta, elastyczna terlica - stubben "spring  tree"

zawsze podczas projektowania modelu siodła a zwłaszcza terlicy, kierowaliśmy się badaniami naukowymi - by wykorzystać najnowsze, najlepsze technologie i materiały. Rezultatem jest nowa terlica - INNA niż WSZYSTKIE. Terlica stubben (spring tree) jest unikalną kombinacją specyficznych materiałów. Począwszy od zewnętrznej części ( ramy ) która wykonana jest ze specjalnej kompozycji materiałów : ekstremalnie mocnych i jednocześnie elastycznych.


Wytrzymałość

Łęki w naszych siodłach są tworzone przy użyciu nie jednego, lecz dwóch kawałków stali. Dlaczego? Dlatego, że bezpieczeństwo konia jest najważniejsze, a łęk musi skutecznie chronić kłąb. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w skokach przez przeszkody, gdzie podczas odbicia i lądowania na łęk działają bardzo duże siły. Nasze łęki z hartowanej stali zostały stworzone aby chronić kłąb konia. Jednocześnie, nadal możliwa jest zmiana rozstawu łęku w siodle kiedy koń zmieni się lub gdy zajdzie potrzeba dopasowania siodła do innego konia. 


Elastyczność

Siedzisko jest elastyczne dzięki przeciwstawnemu działaniu napiętych pasów z tkaniny i stalowego szkieletu terlicy. To napięcie sprawia, że terlica jest elastyczna, jednak zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu. Jest to korzystne dla konia, gdyż elastyczna terlica absorbuje ciężar jeźdźca i rozkłada go równomiernie na grzbiecie. W przeciwieństwie do sztywnych terlic, wykonanych z włókna węglowego lub drewna, umożliwia ona jeźdźcowi efektywną komunikację z koniem poprzez skuteczne działanie pomocy jeździeckich. Dzięki tym właściwościom nasza terlica jest rekomendowana przez                                     ekspertów od zdrowia koni.

Ponad 100 czynności trzeba wykonać by uszyć każdy egzemplarz siodła.

Twój Stubben będzie zawsze wyjątkowym siodłem.

Dobór odpowiedniej skóry.
Wykrawanie poszczególnych części.
Łączenie poszczególnych
części siodła.

Wypchanie i perfekcyjne
wyrównanie wełny w panelach.
Kontrola mocowania tybinki.
Ostatnie spojrzenie mistrza.
Gotowe !
Idealnie leży na grzbiecie konia !
Swoboda i komfort podczas skoku !

ARPAV © 2014

tworzenie stron Webton.pl