sklep internetowy

2229

Sprzęt / Kamizelki Ochronne

kategoria: Sprzęt / Kamizelki Ochronne

Kamizelka Ochronna Safety Vest 3Reg - Najnowocześniejsza technologia !

FUNKCJA OCHRONY

Ochraniacz ciała służy jako ochrona przed wstrząsami, opracowany dla jeźdźców konnych i osób pracujących z końmi i zapewnia dużą powierzchnię ochronną.

Zgodnie z aktualną technologią kamizelka zapewnia optymalną ochronę przed skutkami wypadku, znacznie zmniejsza ryzyko urazów, jednak urazom takim nie można zapobiec.

Certyfikowany ochraniacz ciała pochłania do pewnego stopnia energię uderzenia w przypadku zderzenia, zmniejszając tym samym niebezpieczeństwo obrażeń.

Ochraniacz ciała nie zapobiega wypadkom, jednak w  przypadku kolizji nie ma 100% gwarancji uniknięcia złamań i skręceń, a także ewentualnych ran otarciowych i innych.

Zawsze należy pamiętać, że żaden element ŚOI nie zapewnia pełnej ochrony i należy zawsze zachować ostrożność podczas wykonywania czynności związanych z ryzykiem.

Ten ochraniacz ciała nie może całkowicie zapobiec kontuzjom, ale należy je zmniejszyć.

Kontuzjom nie zapobiegnie się w wypadkach obejmujących silne skręcanie, zginanie, prostowanie lub zgniatanie ciała.

Noszenie ŚOI nie pozwala całkowicie uniknąć urazów kręgosłupa.

Producent sugeruje używanie tej kamizelki odblaskowej z innymi atestowanymi ŚOI przeznaczonymi do ochrony innych części ciała oraz odpowiednią odzieżą sportową, np. Kask. CERTYFIKACJA TYPU UE

Ten produkt jest klasyfikowany jako środki ochrony indywidualnej (ŚOI) na mocy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego (UE) 2016/425 i wykazano jego zgodność z tym rozporządzeniem na podstawie zharmonizowanej normy europejskiej EN 13158: 2018 - poziom 3 (fioletowa etykieta).

Poziom 3 przeszedł najcięższą możliwą próbę uderzenia.

Istnieją trzy poziomy ochrony.

Powodem tego jest fakt, że rozporządzenie (UE) 2016/425 nakłada na producentów obowiązek wytwarzania ochraniaczy ciała odpowiednich do różnych czynności i użytkowników.

Żaden ochraniacz ciała nie może zapobiec poważnym obrażeniom ciała w niektórych wypadkach.

Poziom 1 / Czarna etykieta: Kamizelki odblaskowe zapewniające niższy poziom ochrony, który jest uznawany za odpowiedni tylko dla licencjonowanych dżokejów.

Poziom 2 / Brązowa etykieta: Kamizelki ochronne zapewniające niższy niż normalny poziom ochrony, który jest uważany za odpowiedni tylko w sytuacjach niskiego ryzyka.

NIE obejmują one jazdy po drogach lub innych twardych nawierzchniach, pokonywania przeszkód, jazdy na młodych lub pobudliwych koniach ani jazdy bez doświadczenia.

Etykieta poziomu 3 / fioletowa: Kamizelki ochronne zapewniające poziom ochrony uważany za odpowiedni podczas normalnej jazdy konnej, zawodów i do pracy z końmi.

Ochraniacze ciała do tego poziomu powinny: - Zapobiegać niewielkim siniakom, które powodowałyby sztywność i ból - Zmniejszać znaczne urazy tkanek miękkich do poziomu siniaków - Zapobiegać ograniczonej liczbie złamań żeber. - Zmniejsz wpływ na kręgosłup.

Określenie poziomu działania zgodnie z normą EN 13158: 2018 odbywa się w następujący sposób: uderzacz płaski i urządzenie uderzeniowe z wąskim prętem są upuszczane (energia uderzenia 35 J w przypadku urządzenia uderzającego płaskiego i energia uderzenia 45 J w przypadku urządzenia uderzającego z wąskim prętem) powyżej na kowadle ze zintegrowanym systemem pomiaru pozostałej energii pod ochraniaczem.

Ta procedura symuluje niebezpieczeństwo upadku na ziemię i uderzenia kopytem lub uderzenia w wąski słup.

Gdy energia szczątkowa max. 4 kN, ochraniacz pleców osiąga poziom 3.

Żadna pojedyncza wartość nie może przekraczać 6 kN.

Ochraniacz pleców osiągnął poziom wydajności 3.

Uwaga:

EN 13158: 2018 zapewnia 3 poziomy wydajności: poziom 3 zapewnia najwyższą wydajność! CERTYFIKACJA TYPU BETA Ta odzież jest wykonana zgodnie ze standardem ochraniacza ciała i ramion jeźdźca Beta 2019.

Odzież certyfikowana w ramach tego programu spełnia wszystkie wymagania normy EN 13158: 2018.

Producenci posiadający certyfikat zgodności ze standardem BETA są również zobowiązani do corocznego ponownego testowania swojej odzieży.

Ta odzież jest oznaczona etykietami BETA 2018 zgodnie z poziomem, który spełnia. NIE JEST GWARANCJĄ BEZPIECZEŃSTWA. Jakakolwiek modyfikacja ochraniacza może oznaczać, że nie jest on już zgodny ze standardem Beta. Dzięki certyfikacji i klasyfikacji tego produktu, BETA nie gwarantuje, że ochraniacze ciała lub ramion zapobiegną poważnym obrażeniom. WYDAJNOŚĆ I OGRANICZENIA UŻYTKOWANIA:

Ten ochraniacz ciała zapewnia ochronę przed uderzeniami spowodowanymi upadkiem z konia (uderzenia w miękki i twardy grunt lub przedmioty takie jak drzewa, pojazdy, słupki lub szyny.

Upadli jeźdźcy również mogą zostać kopnięci, zdeptani lub zmiażdżeni przez konia) .

Ten ochraniacz ciała zapewnia poziom ochrony uważany za odpowiedni podczas normalnej jazdy konnej, zawodów i pracy z końmi.

OBJAŚNIENIE OZNACZENIA

Komperdell: nazwa producenta Kamizelka odblaskowa Frontzipper: nazwa artykułu Oznaczenie europejskiego standardu jeździeckiego i osiągniętego poziomu. CE: Wskazanie zgodności ŚOI z postanowieniami Rozporządzenia (UE) 2016/425 (z późniejszymi zmianami); Piktogram zachęcający użytkownika do zapoznania się z instrukcją obsługi

Piktogram do oznaczenia rozmiaru (wyrażony jako zakres w CM. Obwód klatki piersiowej A, obwód talii B, długość ramienia C). 

INSTRUKCJA UŻYCIA / REGULACJI

Kupując nowy ochraniacz na ciało, upewnij się, że wybrałeś właściwy rozmiar. Ten ochraniacz ciała został zaprojektowany do noszenia blisko ciała, np. Na wierzchu warstwy podstawowej. Dopasowanie jest dopuszczalne, jeśli nie jest niewygodnie ciasne lub nadmiernie luźne oraz jeśli osłona ciała nie ogranicza swobody ruchów w pozycji do jazdy. Ochraniacz ciała przeznaczony jest do zakrycia całego obwodu tułowia i klatki piersiowej. Wierzchołek ochraniacza ciała powinien sięgać poziomu siódmego kręgu szyjnego (wystająca kość u nasady szyi). Wybierz swój indywidualny rozmiar ochraniacza na podstawie poniższej tabeli rozmiarów, na podstawie której ochraniacz przeszedł badanie typu EC: 

Możliwość regulacji szerokości tej kamizelki odblaskowej jest zintegrowana, co oznacza, że kamizelka automatycznie dostosowuje się do obwodu klatki piersiowej i talii użytkownika w ograniczonym stopniu, zgodnie z normą EN13158: 2018. Przed zakupem należy założyć ochraniacz na ciało, aby sprawdzić dopasowanie. Ochraniacz jest wkładany do dokładnie umieszczonej kieszeni ochraniacza, aby dopasować idealną pozycję. Aby w pełni skorzystać z ochrony oferowanej przez ten ochraniacz ciała, należy upewnić się, że dopasowanie odzieży spełnia następujące kryteria: - odzież nie powoduje dyskomfortu, gdy znajdujesz się w zwykłej pozycji do jazdy, a swoboda ruchów jest ograniczona. ograniczone - osłona przed uderzeniem jest umieszczona nad obszarami, które mają chronić. 

Użytkownicy muszą upewnić się, że wszystkie elementy mocujące i zamykające są bezpiecznie zamocowane przed rozpoczęciem jazdy, a ochraniacze przylegają blisko ciała, ale nie są zbyt ciasne.

Ostrzeżenie: użytkownicy muszą unikać wybierania zbyt dużych ochraniaczy, może to spowodować niebezpieczne sytuacje podczas jazdy.

Odzież ochronna ma regulowaną szerokość na obszarach bocznych.PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Ochraniacz ciała należy zawsze przechowywać na wieszaku lub w płaskiej pozycji w suchym, dobrze wentylowanym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła i ekstremalnych temperatur. Nie umieszczaj ciężkich przedmiotów na odzieży ani podczas przechowywania, ani podczas transportu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie pianki ochronnej o zamkniętych komórkach. Kamizelkę bezpieczeństwa przewozić na wieszaku.

INSTRUKCJA PIELĘGNACJI

Pianka w Twoim ochraniaczu to termoelastyczna pianka wykonana ze specjalnych składników chemicznych. Jest wrażliwy na ekstremalne wahania temperatury. W temperaturze 30 ° funkcja ochraniacza ciała zostaje zmniejszona o około 10%. Nie zostawiaj na podłodze lub pod ciężkimi przedmiotami: może to spowodować odkształcenie, rozdarcie lub uszkodzenie ochraniacza.

CZYSZCZENIE

Właściwości materiałowe kamizelki ochronnej pozwalają na pranie ręczne do 5 cykli (w 30 ° C, nanieść łagodny detergent na wodę, nie wirować i nie suszyć w suszarce bębnowej). Producent zaleca długotrwałe usuwanie zabrudzeń z ochraniacza wilgotną szmatką. Nie czyścić chemicznie. Nie używaj żadnych rozpuszczalników ani innych substancji chemicznych.

INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

W przypadku, gdy kamizelka wykazuje uszkodzenia po wypadku w okolicy ochraniacza, należy sprawdzić stan ochraniacza. Piankowe warstwy ochraniacza doskonale pochłaniają energię uderzenia, ale każde uderzenie osłabia funkcję ochraniacza i może spowodować uszkodzenie systemu ochronnego. Dlatego zalecamy wymianę po każdym ciężkim zderzeniu, aby w przyszłości mieć optymalną funkcję amortyzacji. Ten ochraniacz na ciało ma zdejmowane części ochronne. Uszkodzona część ochronna nie zapewnia już niezawodnej funkcji. Producent zaleca wymianę części zabezpieczających na nowe w przypadku uszkodzenia i ściśnięcia. Pragniemy zwrócić uwagę, że najskuteczniejszą redukcją ryzyka wypadku jest ostrożna jazda i świadoma ocena ryzyka. Żaden ochraniacz ciała nie może zapobiec kontuzjom i nie może zagwarantować pełnej ochrony. Chcemy konkretnie wyrazić, że ekstremalna zmiana warunków pogodowych i temperaturowych, użycie disolwera lub ręczna zmiana może wpłynąć na funkcję ochronną ochraniacza ciała. Każda modyfikacja lub zanieczyszczenie ochraniacza ciała, a także nadużycie może w niebezpieczny sposób obniżyć jego działanie. Oświadczamy, że produkt nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby spowodować uszczerbek na zdrowiu. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z producentem. Oddaj ochraniacz ciała do recyklingu w centrum recyklingu, jeśli nie jest już używany. Zużyte ochraniacze należy utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Każda modyfikacja lub zanieczyszczenie ochraniacza ciała, a także nadużycie może w niebezpieczny sposób obniżyć jego działanie. Oświadczamy, że produkt nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby spowodować uszczerbek na zdrowiu. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z producentem. Oddaj ochraniacz ciała do recyklingu w centrum recyklingu, jeśli nie jest już używany. Zużyte ochraniacze należy utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Każda modyfikacja lub zanieczyszczenie ochraniacza ciała, a także nadużycie może w niebezpieczny sposób obniżyć jego działanie. Oświadczamy, że produkt nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby spowodować uszczerbek na zdrowiu. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z producentem. Oddaj ochraniacz ciała do recyklingu w centrum recyklingu, jeśli nie jest już używany. Zużyte ochraniacze należy utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska.

WYŁĄCZENIE GWARANCJI KOMPERDELL

Sportartikel GmbH gwarantuje, że produkt będzie spełniał specyfikacje podane w instrukcji, a firma KOMPERDELL Sportartikel GmbH zobowiązuje się do bezpłatnej wymiany produktu, jeśli produkt nie jest zgodny ze specyfikacjami. Powiadomienie o wymianie musi nastąpić w ciągu 60 dni od wykrycia wady. Biorąc pod uwagę powyższe obietnice firmy KOMPERDELL Sportartikel GmbH, kupujący zgadza się i akceptuje następujące warunki: Niniejsza gwarancja zastępuje wszystkie inne gwarancje, wyraźne lub dorozumiane. Wszystkie gwarancje wartości handlowej lub przydatności do określonego celu są niniejszym wykluczone i / lub uchylone. Jedynym środkiem prawnym przysługującym kupującemu jest bezpłatna wymiana produktu od Komperdell Sportartikel GmbH; i że ten środek zaradczy zastępuje wszystkie inne środki zaradcze lub roszczenia odszkodowawcze, wynikowe lub inne, które kupujący może mieć wobec KOMPERDELL Sportartikel GmbH. Firma KOMPERDELL Sportartikel GmbH nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub obrażenia spowodowane, w całości lub w części, przez jej działania, zaniechania lub zaniedbania, lub za nieprzewidziane sytuacje; Firma KOMPERDELL Sportartikel GmbH gwarantuje, że będzie wolna od wad materiałowych i wykonawczych przez okres jednego (1) roku od daty wysyłki. W okresie gwarancyjnym urządzenie zostanie bezpłatnie naprawione lub wymienione przez firmę Komperdell Sportartikel GmbH, o ile nie uległo ono przypadkowemu uszkodzeniu, nadużyciu, nadmiernemu zużyciu lub niewłaściwemu zastosowaniu. Takie uszkodzenie zostanie naprawione na koszt kupującego. Otwieranie lub modyfikowanie produktu w jakikolwiek sposób unieważnia gwarancję. Gwarancja obejmuje tylko Ciebie, pierwotnego nabywcę. Wykonane ręcznie


wróć do kategorii zobacz w sklepie

ARPAV © 2014

tworzenie stron Webton.pl